נדל”ן להשקעה בישראל

נדל"ן להשקעה בישראלאם רוצים השקעות טובות בנדל”ן חשוב לדעת כמה הדרכים למציאת עסקאות מניבות בנדל”ן. כאשר מחפשים עסקאות טובות בנדל”ן ישנם מספר מקומות שיובילו אותך למציאת נכס אטרקטיבי שיתן את הרווח הגדול.

איזה נכסים כדאי לרכוש להשקעה

בשנים האחרונות קבלנים גילו את הביקוש לדירה דו-מיפלסית או דופלקס הם מהווים נכסים מבוקשים במיוחד בכל פרויקט. דירה דו-מיפלסית או דופלקס כפי שמכנים אותן, בתחום של נכסים מניבים, הן דירות בבנין מגורים רווי כלומר מעל דייר אחד אשר משתרעות על שתי קומות והינן בעלות מערכות כפולות כלומר שני מטבחים, שני סלונים,שירותים ,ולמעשה ניתנות להפרדה .
עלות הבניה קטנה בד”כ מעלות בניית דירה רגילה כיוון שפשוט מנצלים חללים הקיימים במבנה כדי ליצור עוד דירה ובדרך כלל עם אפשרות לכניסה נפרדת. ע”י כך הקונה יכול להשתמש בדירה למגורים לשתי משפחות , למשל ילדים והורים או לגור בדירה אחת ולהשכיר את השניה ,או להשכיר את שתיה וזהן.
מבדיקות המומחים באתרי בניה חדשים הנתונים מראים שמחיר דופלקס למשל 5 חדרים נמוך ממחיר קנית 2 דירות באותו בנין שלדירות 2 ו3 חדרים בהתאמה ב – 25% .
כלומר קבלת שתי דירות מחוברות ניתנות להפרדה בהנחה משמעותית . לכן מומלץ לצרכי דירה השקעות בנדל”ן, מגורים משותפים הורים וילדים או מגורים + נכס מניב צמוד, לקנות דופלקס. במיוחד בפרויקט חדש ניתן לעשות שינויים והתאמות ללא עלות גבוהה .

איתור נכסים מניבים בישראל

1. חיפוש תוך נסיעה ברכב של בתים שנראים מוזנחים ונטושים נסו לאתר את בעלי בתים, גשו לרשות המקומית ובדקו את הפרטים הרלוונטיים ולאחר מכן פנו לבעלים בהצעה . בד”כ בעלים של נכסים כאלו ישמחו להפטר מהם במחיר נמוך.כל זאת ללא מתווכים .
בתים אילו במידה ואין בעיה משפטית , או צווי הריסה עליהם יכולים לאחר שיפוץ להימכר במחיר שבצידו רווח נאה .

2. דרך שנייה לאיתור נכסים מכירות פומביות של כונסי נכסים , או האפוטרופוס הכללי ,הנכס נמכר בד”כ במחיר של 25% מתחת למחיר השוק וזאת על מנת לכסות את החובות שיש עליו.

3. חיפוש דרך האינטרנט באתרי מכירות המציעים נכסים ישירות של הבעלים תלמדו להשוות בין אזורים פחות מבוקשים עם פוטנציאל לגידול ביקושים ועליית שווי בעתיד.

4. בנוסף לכל זאת רישות נכון, כלומר קשר רציף עם מתווכים באזור שאתם פועלים בו יבטיחו לכם אינפורמציה שוטפת וכן יעזרו לכם בעתיד למכור את הנכס שרכשתם שיפצתם ,ואתם מוכרים ברווח.

5. תמ”ע מספר 38 מאפשרת זכויות בניה נוספות לבתים שנבנו לפני 1980 וזאת לצרכי חיזוק היסודות למקרה של רעידת אדמה. באם תרכשו דירות בבניינים כאלו תוכלו לנצל את הזכויות להעלאת ערך הנכס ,תוך קבלת פטור מהיטל השבחה . .

שיקולי המס של השקעות נדל”ן קניית ומכירת בתים לא נרחיב במאמר זה, רק נציין שיש ללמוד את חוקי המקרקעין ולהיות בקי בהם ולהתעדכן במיוחד בנושא מס שבח, והיטל השבחה, תמ”ע 38 כדי לפעול במסגרת החוק תוך מזעור שיעורי המס לעיסקה